10 Buçuk Gazete

94 yıllık tecrübenin 41. meşalesi Bandırma’da yandı. Bandırma TED Koleji’nin açılışı gerçekleşti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
94 yıllık tecrübenin 41. meşalesi Bandırma’da yandı. Bandırma TED Koleji’nin açılışı gerçekleşti.
37 views
11 Eylül 2022 - 9:07

1928 yılından bugüne Türk eğitim sistemine ve Türk gençliğine hizmet veren Türk Eğitim Derneği, kampüslerine bir yenisini daha ekledi. Bandırma’da da TED Koleji’nin açılışı gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, TED Bandırma Koleji Öğretmeni ve TED Kayseri Koleji mezunu Özge Irmak’ın konuşması, TED Bursa Koleji mezunu ve TED Bursa Koleji Mezunlar Derneği Başkanı Orhan Bektaş’ın tam eğitim bursu hakkındaki konuşması, TED Bandırma Koleji Kurucu Temsilcisi Ayben Ercili Tuksal’ın konuşması ile devam etti.Tanıtım videolarının izletilmesinin ardından Türkiye Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, konuşmasını gerçekleştirdi. Pehlivanoğlu, “Bize eğitim alanındaki ilk sivil toplum örgütü olma sorumluluğu verildi. Önce bize “Bu milletin evlatları misyoner okulların elinde” dediler. 1920’lerde Türkiye’nin tamamında 28 tane lise vardı. 500’ün üzerinde misyoner okul vardı. Ama evlatlarımızın oraya gitmemesi için nitelikli eğitim vermemiz gerekiyordu. Yabancı dilde eğitim vermekten korkmadan milli şuurdan uzaklaşmadan eğitim vermekten bahsediyorum. Onun içindir ki birinci hedefimiz ülkenin her tarafına meşalemizi taşımaktır. 2’inci olarak sadece imkanı olan insanları değil, imkanı olmayan insanları düşünmek mecburiyetindesiniz. Çünkü sokakta simit satan çocuğun gözündeki pırıltı, kendi öz evladınıza adaletli yakınlıkta olmazsa bu milletin, bu ülkenin refah içindeki geleceğinden bahsedemezsiniz. Biz hem okullarımızda burs hem de genel merkez olarak burs veriyoruz. İlkokuldan aldığımız öğrencilerimizi, mali imkanı yeterli olmayan evlatlarımızı üniversitenin sonuna kadar okutuyoruz. Bugün yaklaşık 4 bin evladımıza el uzatıyoruz. “ dedi.

“EĞİTİMDE SADECE EĞİTİME VE SİSTEME İHTİYACIMIZ VAR”

Eğitim sistemindeki soruna dikkat çeken Pehlivanaoğlu “Eğitim sisteminde dikkat etmemiz gereken binlerce sorun yok. Eğitim olsun sistem olsun yeter. Eğitime ve sisteme ihtiyacımız var. Çünkü unutmayalım ki bu milletin evlatları bize emanettir. Kaynağı harcadığımız kadar çıktıya muhtaç olduğumuzu unutmayalım. Eğitimde sosyal adaleti sağlamak için imkanı olmayan çocuklarımızı nitelikli eğitmemiz gerekir. Biz eğitim derneğimizdeki sistem şudur; Değerleri olamayan bir toplum yaşamaz. İnancı ve kültürü olmayan bir toplum yaşamaz. Bize göre cumhuriyet kazanımlarıyla donatılmamış bir toplum da 21.yüzyılda varlık bulamaz. Bu da züppe olmadan aydın olmaktır. Çağdaşlığı yakalayıp değerler ve ilkeler ile ileriye yürümektir.” şeklinde konuştu.

Türkiye Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’nun konuşmasının ardından Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından kurdele yapılarak pasta kesildi. Gelen protokol ve misafirlere TED Bandırma Koleji gezdirilerek okul önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra etkinlik son buldu.

Açılış törenine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Daşdan, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, TED’in Bandırma Koleji’nin kurulmasını sağlayan iş adamı Murat Ercili, diğer konuklar ve öğretmenler katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.