10 Buçuk Gazete

EYT’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EYT’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR!
20 views
20 Aralık 2022 - 9:13

EYT’ de düğüm çözülüyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi için mesai hızla devam ediyor. İşveren tarafında en çok endişe yaratan konu kıdem tazminatı için finansman desteği çalışmalarında detaylar netleşirken konuya ilişkin konuşan Hazine Bakanı Nureddin Nebati, sürecin devam ettiği bilgisini paylaştı.Emeklilikte yaşa takılanlara yönelik düzenlemeyle ilgili hazırlıklar sürüyor. Kapsama gireceklere ilişkin tüm kayıtlar inceleniyor, dijital ortama aktarılıyor. Verilere erişilmesinin ardından, EYT çalışmasının detayları ay sonuna kadar netleşecek.
EYT düzenlemesinin kıdem tazminatı boyutu da bir diğer önemli nokta. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın çalışmaları sürüyor. Tamamlandığında Kredi Garanti Fonu kefaletiyle işverene uygun finansman imkanı verilecek.Konuya ilişkin son detayları paylaşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, EYT ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma çerçevesinde, işverenlerin karşılaşacağı kıdem tazminatı yüküne finansman sağlamak üzere Hazine Destekli Kefalet Sistemi kapsamında yeni bir paket hazırlığı sürecinin devam ettiğini bildirdi.

“NUREDDİN BEY İLE ÇÖZDÜK”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise geçtiğimiz gün yaptığı açıklamasında, “Kıdem tazminatının ödenmesi konusunda KGF’den bir kredi verilmesi noktasında işverenin talebi vardı. Çalışmaları yaptık ve kredi konusunu da Nureddin Bey (Nureddin Nebati) ile çözdük. Süreç başladığı zaman herhangi bir aksama olmayacak” demişti.

TÜM VERİLERE ERİŞİLMESİ SONRASI DETAYLAR NETLEŞECEK

Öte yandan, “99’dan bugüne gelen bir mesele bunu da çözüyoruz. Bu da uzun uğraşılarla çözüm aşamasına gelmiştir” diye konuşan Bakan Bilgin, “Çünkü birçok meselenin boyutu vardır. Mali boyutu dışında da teknik boyutları vardır. Onları da halletmek üzereyiz, onları da bu ay içerisinde çözdükten sonra meclisimizin gündeminde yer alacağına inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.Çalışma çerçevesinde bir yandan taraflar dinleniyor, bir yandan da çalışanlara ilişkin kayıtlar inceleniyor. Tüm verilere erişilmesinin ardından düzenlemenin detayları da belli olacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.